Запис Детальніше

Підбір сортименту та розробка основних елементів технології вирощування помідора вишнеподібного в зимових гідропонних теплицях

NUBIP Library

Переглянути архів Інформація
 
 
Поле Співвідношення
 
Title Підбір сортименту та розробка основних елементів технології вирощування помідора вишнеподібного в зимових гідропонних теплицях
 
Creator Мирошниченко, О.В.
 
Subject 06.01.06-овочівництво
635.6 Рослини з їстівними плодами та насінням. Бобові культури
 
Description У дисертації представлено оцінку ефективності дії підщепи Бьюфорт F1 на ріст, розвиток, урожайність та якість плодів підібраного сортименту помідора вишнеподібного при вирощуванні в зимових гідропонних теплицях. Встановлено оптимальний ступінь загущення рослин гібрида Череліно F1 шляхом відведення додаткового пагона та кількість плодів на китиці цього гібрида для отримання високоякісного врожаю культури.
Підвищення врожайності за впливу підщепи Бьюфорт F1 спостерігалося у рослин ліній Бусінка F1, Білочка F1 та гібрида Мессіна F1 – на 1,2, 0,4 і 0,6 кг/м2 відповідно. За врожайністю стандартних китиць встановлена перевага у варіантах з нормуванням китиць з 8 та 10 плодів – 14,4-14,6 кг/м2 при врожайності на контролі 13,8 кг/м2. Відведення додаткового пагона з пасинка після 6-ї плодової китиці через 3 рослини забезпечило товарну врожайність на рівні 15,9 кг/м2, що на 0,8 кг/м2 вище від контролю (без загущення). Основні результати досліджень впроваджені у виробництво.
Серед сортименту помідора вишнеподібного, що вивчався, найвищий рівень рентабельності (160 %) отримано при вирощуванні гібрида Мессіна F1. У досліді з проведенням нормування кількості плодів на китиці найвищий рівень рентабельності (101 %) мав варіант з нормуванням китиць на 10 плодів. Найбільший позитивний вплив щеплення на підщепу Бьюфорт F1 відмічено у гібрида Мессіна F1. Рівень рентабельності у варіанті з використанням щеплення його рослин становив 171 %. У досліді із загущенням найвищий рівень рентабельності (106 %) отримано при відведенні додаткового пагона після 6-ї китиці через 3 рослини.
 
Date 2011-02-11
 
Type Дисертація
NonPeerReviewed
 
Format application/pdf
 
Identifier http://elibrary.nubip.edu.ua/7347/1/aref_%D0%9C%D0%B8%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE_%D0%9E.%D0%92._11.02.pdf
Мирошниченко, О.В. (2011) Підбір сортименту та розробка основних елементів технології вирощування помідора вишнеподібного в зимових гідропонних теплицях. PhD thesis, Робота виконана в Національному університеті біоресурсів і природокористування України Кабінету Міністрів України.
 
Relation http://elibrary.nubip.edu.ua/7347/